Jak zaprzyjaźnić dziecko z przytulanką ?
15541
post-template-default,single,single-post,postid-15541,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Przytulanka

Jak zaprzyjaźnić dziecko z przytulanką ?

Przytulanka jest wyjątkową i niezastąpioną pomocą przy zasypianiu dzieci. Pomaga ona złagodzić lęk separacyjny i pozwala dzieciom poczuć się bezpiecznie – zarówno w trakcie zasypiania jak i podczas pobudek nocnych.

Są dzieci, które same sobie wybierają przytulankę i nie mogą bez niej żyć,
a zagubienie lub uszkodzenie ulubieńca, to katastrofa na skalę ogólnoświatową: jeśli nie mamy zapasowego egzemplarza, to mamy duży problem.

Co jednak zrobić, jeśli nasze dziecko wydaje się niezainteresowane przytulankami? Na to pytanie odpowie nam Agnieszka Piotrowska – wyspana i szczęśliwa mama, certyfikowana trenereka snu dziecięcego.

W takiej sytuacji trzeba nad tym trochę popracować, oto w jaki sposób można to zrobić:

Przytulanka Cuski

  1. Niech zabawka towarzyszy Wam jak najwięcej w ciągu dnia. Należy ją dawać dziecku jak najczęściej do rąk, delikatnie głaskać nią policzek dziecka itp. Można się też z nią bawić np. w „a kuku“. Powinna ona uczestniczyć szczególnie w chwilach bliskości z dzieckiem: może być między rodzicem a dzieckiem kiedy się przytulacie, czy nosicie dziecko, kiedy dziecko jest karmione piersią/butelką czy też potrzebuje pocieszenia i tulimy je. Wszystko to robimy po to, aby przytulanka była kojarzona z bezpieczeństwem i komfortem.
  2. Włączamy również przytulankę do rytuałów przed snem i zawsze odkładamy z nią dziecko do snu.
  3. W przypadku niemowląt ogromną rolę odgrywa zapach, dlatego świetnie sprawdza się noszenie przytulanki przy sobie tak, aby przeszła ona naszym zapachem – właśnie tak „działają“ CUSKI.
  4. Kiedy dziecko już zaakceptuje przytulankę i zauważymy oznaki przywiązania do niej (będzie się w nią samo wtulać w chwilach zmęczenia czy senności, łapać ją w ręce, głaskać czy – w przypadku starszych dzieci – nosić ze sobą), dobrze jest przeznaczyć przytulankę tylko do spania. W ten sposób zachowujemy „moc“ przytulanki jako tej wyjątkowej zabawki pomagającej dzieciom wyciszyć się i zasnąć.

Wymaga to czasem sporo cierpliwości, ale naprawdę warto włożyć wysiłek w to, aby nasze dziecko nawiązało więź z przytulanką – będzie ona nieocenioną pomocą przy zasypianiu przez wiele lat!

Przytulanka

Więcej ciekawych informacji na http://cuski.pl

Tags:
No Comments

Post A Comment